Замок - запорука безпеки / SPV Company Ltd. – генеральний імпортер провідних технологій безпеки і декору!
Новини компанії
Статті та огляди
Головна > Інфоцентр > Статті та огляди > Замок - запорука безпеки

 • 27.12.2012

  Замок - запорука безпеки

  Замок - запорука безпеки
  Безпека - поняття абстрактне тільки на перший погляд. Насправді - це комплекс, який має свої обов'язкові складові. Якщо говорити про безпеку помешкання, то головним його елементом є вхідні двері. Циліндр, замок, фурнітура, петлі - це неповний список елементів, які роблять двері стійкими до відкриття.
   
  Ми продовжуємо цикл статей про систему безпеки вхідних дверей. У попередньому номері ми розповіли про «серце» замку - циліндр і способи його захисту. Це першочергове завдання - якщо слабким місцем є циліндр, то встановлювати інші системи захисту немає сенсу. Відкривши або зламавши циліндр, можна тихо і швидко потрапити до приміщення. Якщо циліндр захищений, злодії зроблять спробу впливати на замок. У цьому номері мова піде про замок.
   
   
  Способи відкриття замків

  Замок - це головний механізм у дверях, який штовхає ригелі. Замок є «солдатом», який виконує «команди» циліндра або пластинчастого механізму в сувальдних замках.
   
  Щоб знати, як захистити, треба знати, від чого. Для цього давайте розглянемо, як влаштовано замикання дверей. Простий класичний замок фіксує двері в одній точці, ще дві або три точки фіксації створюють петлі. Таку конструкцію ламають, відігнувши кут дверей з боку замку. Щоб проникнути до приміщення, злодію достатньо отвору 50 х 50 см. Висота дверей – 2 метри, тому отримати такий отвір нескладно при будь-якій товщині металу, особливо, якщо в дверях немає ребер жорсткості.
   
  Щоб відкрити цілі двері, застосовується віджимання - коли виріб відводиться в сторону за допомогою фомки та ригелі виходять з рами. Також застосовують вбивання ригелів всередину корпусу замка з боку дверної коробки. Сувальдні замки мають секретність нижче циліндрових, тому їх часто відкривають за допомогою підбору ключа або відмичками. А також свердлінням стійки хвостовика* – штифта фіксації положення сувальд, або провертанням за допомогою «зкручувача».
   
  Висновок очевидний - де тонко, там і рветься, у нашому випадку – ламається. Виробники якісної замкової продукції не тільки ретельно вивчають всі сучасні методи зламу, але і намагаються прогнозувати можливі способи впливу на замок і двері. Технологічні відділи таких компаній розробляють різні захисні методи.
   
   
  Для збільшення зображення натисніть на картинку
   
   
  Як обрати замок

  Кращим рішенням є замки, які замикають периметр дверей у декількох точках.
  Таке замикання забезпечують багатонапрямлені замки. 4-напрямлений замок фіксує двері зі всіх чотирьох сторін, забезпечуючи максимальний захист. Більш простим, але також надійним рішенням є замки з ригелями, спрямованими вгору і вниз. Слід зазначити, що виробники рекомендують не опускати в поріг нижній ригель, щоб уникнути можливого засмічення отвору під нього, а виводити в раму у нижній частині дверей. Для забезпечення більшої кількості точок фіксації хорошим рішенням є установка додаткового замку. Ставити його треба на відстані 40 см і більше від осі основного замку. Вибирати додатковий замок треба з відмінною від циліндрової системою, наприклад з дисковою, якщо основний замок – піновий. Циліндровий замок має велику перевагу перед сувальдним, оскільки в нього можна поставити циліндр високої секретності, який захищений від відкриття відмичками. Але потрібно обов'язково захистити циліндровий механізм, тому що згідно зі статистикою, циліндр замка зламують найчастіше. Щоб такий замок встояв у разі спроби висвердлювання, перелому циліндра на дві частини або витягування, потрібно встановлювати комплекти захисної фурнітури або броненакладок - Rostex, Mul-T-Lock, Abloy.
   
  Сувальдні замки є поширеним і більш дешевим, але не найефективнішим способом захисту. Купуючи сувальдний замок, звертайте увагу на його максимальна кількість кодових комбінацій і наявність бронепластини, що захищають корпус замка від свердління та впливу «зкручувачем». Якщо говорити про захист від віджимання фомкою, тут допоможуть замки з крюкоподібним ригелем, за умови застосування відповідної планки, за яку зачіпляється гак ригеля. Захистом від вбивання ригелів служать відповідні планки, які мають спеціальні зміцнені чашки, що захищають торцеву сторону ригелів. Ефективним захистом від такого впливу служить бетонування рами.
   
  Останні розробки в галузі циліндрових замків пропонують також конструктивні рішення, які блокують роботу всієї ригельної системи замка у випадку проведення вандальних дій по відношенню до броненакладки, яка захищає сам циліндр. Таким чином, навіть зламавши броненакладку, зловмисник лише ускладнить собі завдання, оскільки після цього замок неможливо буде відкрити навіть «рідним» ключем. Лінійка таких замків під брендом ESETY представлена компанією Mul-T-Lock (Італія).

  Прихований електромеханічний блокіратор Knock N'Lock BD825 (нок лок), який утримує одну з тяг багатонапрямленого замку, блокуючи всі двері, - інновація на ринку безпеки.
   
  Вибираючи замок для вхідних дверей, обов'язково звертайте увагу на міцність його конструкції, на те, як працюють деталі - їх робота не повинна супроводжуватися тертям, заїданням. Слід звернути увагу на точність виготовлення деталей виробу, якість обробки, наявність брендових клейм. Зауважимо, що якісні замки азіатського походження завозяться в Україну вкрай рідко. Тому для отримання гарантованої якості вибирайте брендові замки відомих європейських чи ізраїльських виробників.
   
  За гарний замок потрібно платити. «За що?» - Часто запитують споживачі. За якість і надійність. Ви інвестуєте у власну безпеку. І вклавши чималі гроші в ремонт, побутову техніку-не кажучи про інші цінні речі у будинку - нерозумно буде залишити своє майно незахищеним. За словами постраждалих від крадіжок, найгірше - відчуття того, що хтось рився в твоїх речах. Про свій моральний спокій теж варто подбати.
   
   
  Для збільшення зображення натисніть на картинку
   
   
  Де купити якісний замок?

  З необхідністю вибору замкового механізму ви стикаєтеся у двох випадках - при покупці нових дверей або при заміні замку у встановлених. Вибираючи нові двері, обов'язково зверніть увагу на конструкцію замку, адже найчастіше за листом металу або красивою обробкою ховається неякісний дешевий замок, який ніяк не гарантує захисту. Виробники дверей, які дійсно піклуються про безпеку, встановлюють якісні захищені замки. Серед них ізраїльські двері RB-Doors, українські Руст, Сталь-М, Піонер. При необхідності підвищити захисні властивості існуючої двері рекомендуємо викликати фахівця з Локсмайстер-центру. Майстер зробить необхідні заміри, підбере замок в залежності від конструкції дверей, укомплектує його циліндром і захисною фурнітурою.

  Не менш важливо правильно встановити виріб. Цю роботу теж повинен виконувати фахівець із замикання - Локсмайстер.
   
  Широкий вибір дверних замків від світових лідерів цієї галузі представлений в мережі магазинів з монтажем «ЛоксМайстер». Фахівці магазину Локсмайстер пройшли спеціальне навчання в Українській Локсмайстер Федерації - незалежної громадської організації, яка об'єднує експертів галузі безпеки. До слова, частина продукції в мережі «ЛоксМайстер» пройшла випробування експертами цієї федерації й має знак «Схвалено УЛФ».
   
Дивіться також
Більше інформації
lock.ua SPV Company Ltd. YouTube SPV Company Ltd. Facebook SPV Company Ltd. Instagram
Вгору